niedziela, 29 września 2019

Wakacje. Wyspa Pasman 2019. Zdrelac

W tym roku wyspę Pasman odwiedziłam po raz trzeci zob. tu, chyba  nigdy mi się nie znudzi, a lubię ją za cudowny krajobraz kamiennych domków, ukrytych plaż, gajów oliwnych i figowych, czy  za krystalicznie czystą wodę.
Najbardziej sprawia mi przyjemność podróżowanie rowerem po wyspie Pasman i sąsiadującej wyspie Ugljan. 
O świcie, kiedy słońce nieśmiało wstaje, a turyści jeszcze śpią,  wsiadam na rower i podziwiam dziewiczą przyrodę wyspy i jej  pierwotny charakter.
Na noclegi zatrzymuję się w mieście Zdrelac, to spokojne małe miasteczko, bez tłumów i hałasu, z ładną plażą i z płytką wodą, a w niej piasek, to idealne miejsce dla dzieci. 
Mój apartament znajdziecie tutaj, ( zawsze biorę apartament A) skromny, ale czysty, z ogromnym tarasem i z widokiem na morze. Ja  go po prostu uwielbiam!. A to wszystko za nieduże pieniądze.

Zapraszam na fotorelację z wyspy Pasman i Ugljan, zobaczycie Preko, Kukljicę, czy Zadar, moje małe miasteczko Zdrelac, plażę,  ulubiony taras i oczywiście podróże na rowerze. ❤

Ściskam!


9 komentarzy:

 1. Bardzo fajna relacja i piękne miejsca. Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Swoją drogą wyspa ma bardzo duża oraz ciekawą historię. Zamieszkana jest od czasów prehistorycznych (iliryjskie fortyfikacje, rzymskie znaleziska - Pasman, Banj). W zatoce Sveti Anto na południowo-zachodnim wybrzeżu znajduje się przedromański, jednonawowy kościół. Wyspę zamieszkiwali niegdyś uciekinierzy przed Turkami. Odwiedziłam ja rok temu oraz mnie zachwyciła.

  Polecam nie tylko wylegiwać sie na plaży ale skorzystać z atrakcji sportowych, Na miejscu jest wiele możliwości tras rowerowych!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale laska! Czas to się Tobą w ogóle nie interesuje! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie interesuje co Ty jesz i jak ćwiczysz, że tak wyglądasz ;-) Zachwycające zdjęcia i widać, że świetnie wypoczęliście :) Na kolejne wakacje szukam właśnie takich kierunków - jeszcze nie aż tak bardzo turystycznych, w których można ze spokojem pozwiedzać, pochodzić i sie zrelaksować. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej napisz co Ty sama żresz i dlaczego nie ćwiczysz, że tak wyglądasz, jeśli ciebie dziwi, że ktoś wygląda zupełnie normalnie jak Pani Aleksandra.

   Usuń
 5. Tyle zdjęć, a na żadnym nie jesteś w szpilkach? :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie! Na zdjęciach widać, że wypoczynek pierwsza klasa <3 Zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń